ODKAZY PRO INSPIRACI

Občanské sdružení UNUECO se věnuje rozvoji občanské společnosti konkrétními programy a projekty.

Podporou osobního rozvoje jednotlivců a skupin se zaměřením na oblast celostního vzdělávání, obnovy venkova, vědomého rodičovství, rozvoje životního stylu a sociální organizace vztahů naplňuje sdružení činnost „Dílny lidskosti“ J.A. Komenského, kterou směřuje do oblasti jeho rodiště.


Vize Celo-Zemského Univerzálního Bratro-Státu viz www.janmaliarik.sk


Tento unikátní projekt dává možnost zažít a pochopit, co jsou ve své podstatě výchova, vzdělávání, pedagogika a jak moc se týkají každého z nás.

Škola života je prostor pro setkávání se zainteresovaných zájemců o otázky rozvoje dítěte i sebe sama. Je to interaktivní prostor, ve které hledáme odpovědi na různé otázky týkající se podoby školy pro současné dětí a podáváme příklady, jak by taková škola mohla vypadat. Pro utváření podoby večera je důležitý každý divák - téma, hosté a moderátor tvoří osnovu večera, do nejmenších detailů je podoba setkání "setkána" všemi zúčastněnými.

 

 

 

Je s podivem, že v době probuzeného zájmu o přírodní materiály je tak nedostatečné povědomí o výtečných vlastnostech konopných produktů ve stavebnictví.

 


Chceme všem, kterým není lhostejný osud naší země - České republiky - budoucnost naše i našich potomků, nabídnout alternativní návrh ekonomické reformy a nového uspořádání naší společnosti. Chceme ukázat, že slova VOLNOST, ROVNOST, BRATRSTVÍ mohou získat díký našemu alternativnímu návrhu reálný smysl i význam.


„Česká konference“ nebo také jinak více rozvedeno „Porada o stávajícím životě a možných výhledech života v České republice“ je název pro setkávání osobností zastupujících v současné době nejrozličnější filozofické, intelektuální a duchovní směry a proudy v českých zemích.

Toto setkávání by mělo probíhat pravidelně v průběhu nejméně jednoho desetiletí. Formou volné, svobodné a pluralitní diskuze má být hledán tento cíl: srozumitelná a přijatelná cesta pro širší osvětu vedoucí ke zlepšení celkové společenské atmosféry. Zejména je tím myšleno zlepšování mezilidských vztahů, přirozeně vyplývajících z vnitřního duchovního a etického pokroku každého z nás.


Stránky http://www.ekozahrady.cz o ekozahradách a životním stylu respektujícím přírodní zákony, určené lidem, jimž zdraví naší planety není lhostejné.

 


Ekovesnice o.s. pomáhá realizovat zdravé bydlení.  Stránky http://www.ekovesnice.cz mají za úkol ukázat širší veřejnosti novou cestu vývoje venkova v třetím tisíciletí. Sdružení se zabývá sloučením zdravého žití s novými technologiemi.
Kvásek je zázrak!


Kuchařka Vám poradí, jak si tohoto báječného pomocníka do kuchyně pořídit a naladí Vás na nápadité tvoření s ním. Najdete zde potřebné informace, snadné recepty i inspirativní fotografie k nekonečným možnostem použití kvásku. Dovolte si zažít příjemnou vůni a křupavost právě upečeného chleba, uvařte si pravou kulajdu nebo kváskovou pomazánku.
Žijte s kváskem zdravě a hravě!

KNIHA OBSAHUJE:

- Podrobný úvod o kvásku a zadělání kváskového těsta.

- Informace o pomůckách a surovinách k pečení.

- 65 základních receptů na pečení, vaření i smažení z kvásku. Další tipy na obměny receptů. Všechny recepty také na fotografiích.

Nejen Kváskovou kuchařku můžete lze objednat u paní Jany Berkové na http://kvaskovakucharka.cz či po telefonu 732 286 192.